سیره عملی و رفتاری

افشاگری امام سجاد علیه غاصبان خلافت

اللهم ان هذا المقام (ای الخلافه) لخلفائک و اصفیائک و مواضع امنائک فی الدرجه الرفیعه التی اختصصتهم بها قد ابتزوها… حتی عاد صفوتکم و خلفائک محرقه عن جهات اشراعک و سنن نبیک متروکه. (۵۸۷)
خدایای! این مقام (مقام خلافت و رهبری و سیاسی امت) از آن جانشینان و برگزیدگان توست و در خور شخصیتهای امینی است که در جایگاه عالی ویژه خود قرار دارند، ولی این مقام امامت، مغلوب و مقهور شدند. حکم تو تغییر داده شد و کتاب توپشت سر قرار گرفت و واجبات تو از شیره اصیلش منحرف شد و روشهای پیامبر – صلی الله علیه وآله – ترک گردید!
ترویج امام علی – علیه السلام – از آرمان حاکمیت ائمه – علیه السلام –
اللهم.. و عجل الفرج و الرواح و النصر و التمکین و التاییدلهم.
بارالها! در فرا رسیدن فرج و گشایش دشواریها و نیز پیروزی وسر فرود آوردن مردم برای ائمه – علیه السلام – و قرار گرفتن امکانات در اختیار ایشان تعجیل نما!
امام سجاد – علیه السلام – در روزگار استبداد اموی و حرمان شیعه، به شیعیان خود با این پیامها می آموزد که روح انتظار امید و آرمانخواهی را در خود زنده نگاه دارند و از درگاه خداوند امید فرا رسیدن حاکمیت حق و حکومت الهی را داشته باشند.
تاکید امام – علیه السلام – بر پاسداری از حریم دین و مقابله با باطل

اللهم صل علی محمد و آله، و وفقنا… للامر بالمعروف و
لنهی عن المنکر و حیاطه الاسلام، و انتقاص الباطل و اذلاله و نصره الحق و ان عز. (۵۸۸)
معبود! بر محمد و خاندان او درود فرست و به ماتوفیق عطا کن برای امر به معروف و نهی ازمنکر و پاسداری از اسلام و نکوهش و تضعیف باطل و ذلیل ساختن آن و یاری در شرایطی که حق مورد هجوم است.
برگرفته از کتاب امام سجاد جمال نیایشگران نوشته آقای احمد ترابی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *