معجزات و کرامات

کرامات و معجزات امام سجاد

کرامات و معجزات امام سجاد
شفای بیمار با دعای امام سجاد علیه السلام
از حضرت علی بن الحسین علیه السلام نسبت به خانمی به نام (حبابه والبیه) دو کرامت عجیب:
۱- (حبابه والبیه) می گوید: به حضرت علی بن الحسین علیه السلام وارد شدم و در صورتم (برص- پیسی) عارض شده بود، حضرت دستش را بر آن گذاشت و به طور کلی از بین رفت. سپس فرمود: ای حبابه در پیروان ابراهیم غیر از ما و شیعیان ما از این مرض بهبودی نمی یابند.
۲- امام باقر علیه السلام فرمودند: حضرت علی بن الحسین علیه السلام برای (حبابه والبیه) دعا کردند و در پرتو دعای حضرت خداوند جوانی او را به او برگرداند و با انگشتان به او اشاره نمودند و در همان لحظه حائض گردید. و در آن موقع او یکصد و سیزده سال از عمرش می گذشت.
این دعای مستجاب و این اشاره الهی و تصرف در تکوین نشانه مقام ولایه الهی حضرت سجاد علیه السلام است.
از قرآن مجید نیز در زمینه مکالمه دو ملک که برای عذاب قوم (لوط) آمده بودند و قبل از آن در منزل حضرت ابراهیم علیه السلام میهمان شدند و به خانم او مژده فرزندار شدن دادند، خانم حضرت که اساساً نازا و بسیار پیر بود با تعجب گفت آیا من بچه دار می شوم در حالیکه خود نازا و پیره زن هستم و شوهرم هم پیرمرد است؟! آنها گفتند آیا تو از امر الهی تعجب می کنی ؟! (و امرتُه قائمه فضحکت فبشر ناها باسحق و من و راء اسحق یعقوب قالت یا ویلتی ءاله و انا عجوز و هذا بعلی ان هذا لشی عجیب قالو تعجبین من امر الله. . .) در بعضی از روایات آمده است که (فضحکت) به معنای (حاضت) هست در همان لحظه خانم حیض شد. بنابر این هر گاه امر الهی به موضوعی تعلق بگیرد آن محقق خواهد شد. (انما امره الی اله اذا اراد شیئاً ان یقول له کن فیکون)
/پاورقی ۱-  یس – ۸۲ /
یعنی هر آینه چون به چیزی اراده فرماید، کارش این بس که می گوید: باش پس اولیاء الهی نیز مظهر و تجلی امر الهی هستند و اراده الهی از کانال وجود آنها به منصه ظهور می رسد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *